Mersin Temizlik Hizmetleri

Mersin Temizlik Hizmetleri

Mersin Temizlik Hizmetleri

Hastalıksız ve uzun bir hayat için, temiz ev ve iş yerlerine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu yüzden devreye Mersin Temizlik Hizmetleri personelleri girmektedir. Temizlik elemanlarının iş planını, temizlik firmaları yapmaktadır. Aşağıda, temizlik şirketlerinin işleyişi ve neler yaptıklarını bulabilirsiniz.

Temizlik şirketleri nasıl çalışır

Özellikle çalışma yaptığımız mekanların, her açıdan temiz olması gerekmektedir. Son otuz yıldır gelişen temizlik hizmetleri sektörü, günümüzde artık çok daha kapsamlı çalışmaktadırlar. Temizlik firmaları, daha çok bölgesel, yani bulundukları ilçe ve civarı için hizmet vermektedirler. Bu temizlik şirketleri

·        Rutin yani günlük temizlik,

·        Detaylı temizlik,

·        Halı ve perde temizliği,

·        Koltuk temizliği,

·        İş yeri ve ofis temizliği,

·        İnşaat sonrası kaba temizlik

·        İnşaat sonrası ince temizlik

·        Depo ve üretim alanı temizliği

·        Cami temizliği,

·        Mescit temizliği,

·        Araç temizliği gibi birçok hizmet çeşidi bulunmaktadır.

Her hizmet türünün fiyatlandırması tabii ki farklıdır. Bu fiyat, verilen hizmetin süresi, temizlik yapılacak alanın büyüklüğü, personel sayısı, kullanılan alet ve ürünlerin kullanımıyla doğru orantılıdır. Şunu da belirtmek isteriz, piyasadaki rekabetten dolayı, Mersin Temizlik Hizmetleri çok yüksek ücretler talep etmemektedir.

Temizliğin faydası

Yaşam alanlarınızın temizliği hem insan sağlığı açısından hem de psikolojik etkisi vardır. Evinizin dağınık olması, sizin canınızı sıkabilir ve rahatsız olursunuz. Fakat ev ya da iş yerinizin derli toplu ve temiz olması durumunda, moraliniz yüksek olur ve daha büyük bir performans ile çalışırsınız. Bu sebeple ev ve iş yerinizin derli toplu ve temiz olmasını öneririz.

Gündelikçiler varken neden temizlik şirketi ile çalışmalıyız

Gündelikçilerin büyük bir kısmı vasıfsız ve niteliksiz kişilerden oluşmaktadır. Cep telefonu hariç, hiçbir iletişim seçeneğini yoktur. Özlük bilgilerini bilmezsiniz. Gerçek adı Ayşe olup, size farklı bir isim ile kendini tanıtabilirler. Her şeyden önce güvenliğiniz için, gündelikçileri tavsiye etmiyoruz. Evinizden herhangi bir ürünün çalınması durumunda, kimi nasıl şikâyet edeceksiniz? İşte bu yüzden temizlik şirketleri ile çalışmanız daha doğru olacaktır.

Temizlik şirketleri ne gibi avantaj sağlar?

Temizlik şirketlerinin sağladığı avantajları, sıralayacak olursak;

·        Profesyonel olarak çalışırlar.

·        Bünyelerinde çalıştırdıkları personel, nitelikli ve tecrübelidir.

·        Temizlik şirketlerinde çalışan personelin, özlük bilgileri kayıtlıdır. Herhangi bir sorun olduğunda kiminle muhatap olacağınızı bilirsiniz.

·        Temizlik şirketi personeli, ev veya iş yeri temizliğinde iken, yaşayacağı kazalar sizi ilgilendirmez.

·        Temizlik şirketi personeli sigortalıdır.

·        Kullandıkları ürün ve aletler, insan sağlığına ve eşyalarınıza zarar vermez.

·        Talep ettikleri ücret, uygundur.

·        Size taahhüt edilen hizmeti, yerine getirirler.

·        Yapılan temizlik hizmetinde, herhangi bir sınırları olmaz.

Temizlik şirketlerinin dezavantajları neler?

Bir önceki başlığımızda, temizlik şirketlerinin avantajlarını belirttik. Avantajlarını belirttiğimiz gibi olumsuz yönlerini de söylememiz gerekir.

35 yıllık bir geçmişe sahip olan temizlik sektörü, özellikle son 15 yıldır büyük bir atak yapmıştır. İrili ufaklı temizlik hizmeti veren yüzlerce şirket açılmıştır. Özellikle kısıtlı sermaye ya da borç, kredi alarak açılan bu iş yerleri, kısa zamanda çok para amacı gütmektedir. Bu yüzden piyasada kendilerine hızlı bir şekilde yer açabilmek için, düşük fiyatlı hizmet vermeye başladılar. Birçoğu maliyet hesabından bihaber oldukları için, kısa sürede zarar etmişlerdir. Daha sonra maliyet düşürmek için ucuz iş gücüne yönelirler. Ucuz iş gücü = Kalitesiz Temizlik diyebiliriz.

Bu sebeple, anlaşma sağlayacağınız temizlik şirketlerini çok iyi araştırın. Araştırmalarınızı sadece fiyat odaklı yapmayın. Şirketin ne zaman kurulduğu, referansları, halen hizmet vermeye devam ettikleri firmaları ve personel bilgilerini araştırın. Bu sayede yaşayacağınız olumsuzlukları asgari seviyeye çekeceksiniz.

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

100% Memnuniyet

Sektörün en uygun fiyatlarını en profesyonel hizmetle birlikte sunuyoruz!

images

Uzman Ekip

Sıradışı renkler sıra dışı uygulama ile bizimle her zamanki gibi fark yaratın!

images

Profesyonel Malzeme

Her yaptığımız iş koşulsuz referansımızdır. Anlayışı ile sıradışı işler!

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!